Kadın Erkek Ev Filtrele

Filtreler


  • Kategori : Cilt bakimi X

Marka


Fiyat


Cilt Bakımı


Cildin parlaklığı ve canlılığı en önemli sağlık göstergesidir. Güneş ışınları, makyaj, sigara, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildin genç görüntüsünün en önemli düşmanlarından. Bu etmenlere maruz kalan ve düzenli bakım yapılmayan cilt solgun ve hastalıklı bir görünüme bürünüyor, bu nedenle yalnızca estetik için değil cildin ömrünün uzatmak için de cilt bakımı biz kadınlar için çok önemlidir. Her cilt farklıdır ve bu nedenle de farklı sorunlara sahip olup farklı bakım gerektirir. Temel olarak üç cilt tipi vardır bunlar kuru, karma ve yağlı olarak sınıflandırılır. Kuru ciltler yoğun neme ihtiyaç duyar ve bakım kremleri bu amaca hizmet etmelidir. Karma ciltler ise kuru ciltlerden daha az olmakla beraber yine neme ihtiyaç duyar, ancak yoğun bakım gerektirmez. Yağlı ciltler ise bilinenin aksine nemlendirilmelidir, ancak diğer tip ciltlere uygun kremlerle değil yoğunluğu en az olan bakım ürünleri tercih edilmelidir. Ayrıca yağlı ciltler için dengeleyici bakım ürünleri de bulunmakta.

 

YÜZ BAKIMI

Yüz bakımı diğer tüm cilt bakımlarından ayrı bir yerdedir.  Güneş ışınlarına, yoğun makyaja, sigara dumanına en fazla maruz kalan cilt bölgesidir yüzümüz. O nedenle çok daha özel bir bakım gerektirir. Yüz için geliştirilmiş onlarca bakım ürünü vardır, örneğin serumlar cildin en derin katmanlarına inerek cildi besler ve yaşlandırma karşıtı özellik taşır. Onun dışında tonikler cildi derinlemesine temizlerken, maskeler gözenekleri temizleyerek cildi tazeler. Önemli olan nokta cilt tipinize uygun ürünleri seçmektir. Yüz bakımı markaları her tipten cilt için bakım ürünleri üretmektedir.

 

GÖZ VE DUDAK BAKIMI

Gözler yaşlanma ve yorgunluğun izlerini hemen belli eder, doğru bakım uygulanmazsa olduğundan daha yaşlı görünmek kaçınılmazdır. Göz çevresi neme en çok ihtiyaç duyan bölgelerden biridir, nem bu bölgede kırışıklık ve çizgi oluşumunu engeller o nedenle göz çevresinin düzenli olarak nemlendirilmesi gerekir. Bunun yanında gözaltı morlukları için de özel geliştirilmiş kremleri kullanmakta fayda var. Göz bakımı fiyatları markadan markaya değişiklik göstermektedir.Gözün yanında bakıma ihtiyaç duyan bir diğer bölgemiz de dudaklarımız. Hava değişimlerinden oldukça fazla etkilenen dudaklar sadece kış aylarında değil diğer dönemlerde de düzenli olarak nemlendirilmeli ve bakım uygulanmalıdır.

 

Instagram


Hakkımızda