Kadın Erkek Ev Filtrele

Filtreler


  • Kategori : Cizme X

Marka


Fiyat


Çizme


Kış aylarının vazgeçilmezi olan çizmeler trend dünyasında da oldukça büyük bir yer kaplamaktadır. Tasarımcılar her sezon yeni model çizmelerle karşımıza çıkmaktadır. Uzun, kısa, tüylü, topuklu, düz taban gibi birçok çizme modeli bulunmaktadır. Bu çizme modellerinden kendimize uygun olanı seçmeli ve stilimize uygun bir şekilde kombinleyerek kullanmalıyız. Kış günlerinde skinny pantolon ve ekose desenli kalın gömlekle yapacağınız bir kış kombinini uzun, siyah, deri bir çizmeyle tamamlayabilirsiniz.

 

ÇİZME MODELLERİ

Kış aylarının vazgeçilmezi olan çizmeleri seçerken nelere dikkat etmeliyiz. Öncelikle vücut tipinizi iyi tanımanız gerekir. Ayrıca işiniz ve günlük hayattaki koşuşturmanız çizme seçiminde oldukça önemlidir. Ayak sağlığı için parmakların hareket edebildiği ve parmaklar kadar topuk kısmının da rahat olduğu çizmeler tercih edilmelidir. Çok yüksek topuklar sağlık açısından tavsiye edilmez ama topuklu çizme giymeyi seviyorsanız dolgu topuklu çizmeleri tercih edebilirsiniz. Kış aylarında yağmur ve kar olduğu için seçeceğiniz çizmenin suya dayanıklı olması gerekir. Bu nedenle yağmurlu günlerde süet çizme modelleri tercih edilmemelidir. Tabanı kaymayan ve yeri kavrayan çizme modelleri ile ise daha rahat edersiniz.

Çizme modeli seçimi için birkaç tüyo vermek gerekirse, kısa bacaklı hanımlar çok uzun çizmelerden kaçınmalılardır. Bunun yerine kıyafetlerine uygun renkte dolgu topuk ya da kalın topuklu çizme modellerini seçerek bacakta kesikli görüntüler oluşturmadan daha uzun bir görünüm elde edebilirler. Kalın topuklu çizmeleri skinny pantolonlar ile kombinleyerek güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Uzun bacaklı hanımlar ise rahatlıkla düz tabanlı ve uzun çizmleri tercih edebilirler.

Geniş kalçalı hanımların sert derili,bacağı saran uzun çizmeleri tercih etmeleri gerekir. Özellikle bacak formunu alan streç çizmeler geniş kalçalı hanımlar için oldukça uygun. Kalçalarınız dolgunsa, bacak boyunda uzun, her tarafı elastik olan çizmeleri seçmeniz size oldukça rahatlık sağlayacaktır. Dizleriniz bitişikse, esnek ve çok uzun çizmeler tam size göre. Böylece çizme eteğin altına saklanarak dizkapağını saklayabilir.

Son olarak çizme fiyatlarından bahsetmek gerekirse her keseye uygun çizme bulmak artık çok kolay. Sezonda ya da sezon sonunda yapılan indirimler ile siz de tarzınıza uyan ve stilinizi tamamlayacak bir çizmeye sahip olabilirsiniz.

Instagram


Hakkımızda