Kadın Erkek Ev Filtrele

Filtreler


  • Kategori : Gunes gozluk X

Marka


Fiyat


Güneş Gözlüğü


Güneş gözlükleri  yaz kış farketmeden sürekli kullandığımız aksesuarlardır. Kış aylarında dahi sürekli yanımızda taşımamız gerekir. Çünkü artık güneş ışınları kış günlerinde dahi oldukça etkili ve gözlerimiz için zararlı hale geldi. Gözlük trendi her yıl değişmekte,  tasarımcılar her sezon yeni gözlük modelleri çıkarmaktadır. Güneş gözlüğü fiyatları markalar tarafından pek çok bütçeye uygun olarak tasarlanmaktadır. Burada önemli olan nokta kendimize uygun olan gözlük modelini seçmektir. Kendi yüz hatlarımızı iyi tanımamız gerekir.

Güneş gözlüğü satın alırken dikkat etmemiz gereken birkaç nokta vardır. Stilinizi güneş gözlükleriyle tamamlarken bu noktaları gözden kaçırmamalıyız.

 

GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ MODELLERİ

Gözlük satın alırken yüz hattımıza en uygun olan modeli seçmeliyiz. Örneğin yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz, köşeli ve yüz hatlarınızı biraz aşan çerçeveli gözlükler tercih edebilirseniz . Beyonce gibi  oval yüz hatlarına sahip kadınlar ise dikdörtgen modelleri tercih edebilir ayrıca gözlüğün büyüklüğünün elmacık kemiklerini geçmemesine özen göstermelidir. Jessica Simpson  gibi kare bir surata sahip olan kadınlar ise daha çok oval ve kıvrımlı gözlükler seçebilir. Çünkü kare yüz hatlıların elmacık kemikleri  ve çeneleri çıkıktır. Son olarak Victoria Beckham gibi uzun yüz hatlarına sahipseniz tercihinizi oval gözlük modellerinden yana yapabilirsiniz. Ayrıca cilt renginiz açık ise daha koyu renkli  güneş  gözlüğü modellerini eğer cildiniz koyu renk ise daha açık renkli güneş gözlüğü modellerini tercih edebilirsiniz.  Bu ufak tüyolara dikkat ederseniz siz de stilinizle göz doldurabilirsiniz. Ayrıca takacağınız aksesuarlar ile güneş gözlüklerinizi bir bütün olarak düşünüp bir uyum içinde olabilirsiniz. Güneş gözlüğünü seçerken göz sağlığımızı da düşünmeliyiz. Bu nedenle gözlük camının güneş ışınlarından ne derecede koruduğunu kontrol etmeliyiz. Polarize cam ya da ultra viyole cam kullanılan güneş gözlüğü modellerini tercih etmeliyiz. Bu noktada ufak bir ayrıntıdan bahsetmek gerekirse, güneş gözlüğünün polarize olmaması gözdü bozmaz, göz sağlığına zararlı değildir. Ancak UV korumasının olmaması gözü kör edebilir, kalıcı zararlar bırakabilir.

Bu nedenlerden ötürü stil tamamlayıcı aksesuarların başında gelen güneş gözlüğü seçimini dikkatle yapmalıyız. 

Instagram


Hakkımızda