Kadın Erkek Ev Filtrele

Filtreler


  • Kategori : Jeans X

Marka


Mağaza


Fiyat


Kot Pantolon Modelleri


16. yüzyılda denizciler,  İtalya’nın Cenova yakınlarında buldukları ve o zamanlar “ bleu de Genes” ( Cenova mavisi) olarak adlandırılan kumaşın, şimdinin blue jean’i olup tüm dünyada bu kadar üne kavuşacağını sanıyoruz ki tahmin edemezlerdi. Türkçe ismiyle kot pantolonlar, tüm pantolon çeşitleri içinde en çok talep gören ve artık klasikleşmiş parçalardan. Ve birbirinden farklı modellerde kot pantolon bulabiliyor olmamız, herkesin kendi vücuduna en uygun olan modeli seçebilmesini de sağlıyor.

 

KOT PANTOLON TRENDLERİ

Skinny pantolonlar daha zayıf ve ince bacaklara sahip olanların tercih edebileceği çok şık modellerin başında geliyor. Klasik kot renginin dışında, pastel renk veya capcanlı renkleri de bulunan skinnyleri denemelisiniz. Skinnyler daha çok düşük belli de olsa, yüksek bel kot pantolon modellerden de deneyip, tercihinizi bu yönde kullanabilirsiniz. Yılların eskitemediği bir kot pantolon modeli olaraksa yırtık kot pantolonları söyleyebiliriz. Daha salaş ama yine de şık bir stil yakalamak isterseniz bu modelleri tercih edebilirsiniz.

 

BOL KESİM VE BOL PAÇA

Diyelim ki skinnyleri tercih etmiyorsunuz ve ne seçeceğinizi de bilemiyorsunuz. O zaman kot pantolon modelleri olarak bol kesim jeanler belki de aradığınız modellerdir. Bu pantolonları tercih ederken dikkat etmeniz gereken, pantolonunuzun da bluzunuzun da bol olmaması. Öyle olduğunda istenenden daha salaş bir görünüme sebep olabilirsiniz. Yılların eskitemediği ispanyol paça modasını yakalamak ya da sadece dar paçalı olmayan bir pantolon giymek isterseniz de bol paça jeanler tercih listenizde üst sıralarda olmalı. Bol paça jeanlerinizle topuklu ayakkabılarınızı ya da farklı bir ayakkabı modeli topuklu sandaletlerinizi kullanabilirsiniz.

 

YÜKSEK BEL KOT ŞORT

Kot şortların yaz aylarında ayrı bir şıklığı vardır. Kışın daha kalın kumaşlı olanlarını külotlu çoraplarımızla tercih etsek de yazınki yerini ne yazık ki tutamıyor. Kot şortlar yaz aylarında, gündüz sahile giderken, akşamüstü yürüyüşlerinde tercih edilirken; bir topuklu ayakkabı, şık bir bluz ve altın kolyelerle geceye ve partilere kolaylıkla uygun hale gelebiliyor. Takı markası olarak bir çok marka bu sene altın detaylı ürünler üretiyor. Kim bilir belki de bu kadar kullanışlı olması, kot şortu yazın vazgeçilmez parçalarından biri haline getiriyor.

Instagram


Hakkımızda