Kadın Erkek Ev Filtrele

Filtreler


  • Kategori : Makyaj X

Marka


Mağaza


Fiyat


Makyaj Tercihleri


Makyaj, şıklığa giden yolda son adımınız. Doğru yapılmış, ten renginize ve kıyafetinize uyumlu bir makyajla şık görünmemek neredeyse imkansız. Ancak yanlış uygulanmış makyaj da bir o kadar riskli. Tarzınıza ve kıyafetinize uygun makyaja karar verdikten sonra ise işiniz yine bitmiyor. Dikkat etmeniz gereken bir başka unsur, kaliteli ve doğru makyaj ürünleri. Çünkü makyaj hoş ve daha alımlı bir görünüm kazanmamızı sağlarken, yanlış ürün kullanımı cilde zarar verirse çok daha büyük problemlerle karşılaşma riski artar.

 

CİLT BAKIMI

En güzel makyaj, temiz ve sağlıklı görünümde bir cilttir. Makyaj konusunda, dikkat etmeniz gereken ilk şey her zaman cildinize gereken bakımı yapıp, özen göstermek olmalı. Cildiniz için kullandığınız, kapatıcılar, fondötenler ve pudraları ten renginize uyumlu seçmeniz gerektiği gibi, cildinize zarar vermeyecek ürünlerden seçmelisiniz. Bu ürünleri ten renginiz ile farklı tonlarda seçerseniz, ne yazık ki ortaya çok da hoş olmayan bir görüntü çıkacaktır. Bu tip kapatıcı ürünleri cildinize uygulamadan önce, cildinizi nemlendirmek de oldukça önemli bir husustur. Ve tabi ki kesinlikle ihmal etmemeniz gereken, makyaj temizleyici ürünler kullanıp, cildinize gereken bakımı yapmak.

 

MAKYAJ MODELLERİ

Başarılı bir makyaj için en önemli şart, kullandığınız renklerin ve makyaj tarzının ten renginize, göz renginize kısacası size uyumlu olması. Bunun için farklı makyaj trendlerini denemekten çekinmeyin ve birkaç denemeden sonra kendinize uygun tarzı bulacaksınız. Örneğin, dumanlı göz makyajını beğeniyor ve sizde nasıl olacağını merak ediyorsanız, siyah ve gri tondaki göz farları ve göz kalemleri ile deneyip, sonuçlara göre bu makyaj çeşidini kullanıp kullanmayacağınıza karar verebilirsiniz. Göz makyajı hususunda, demirbaşınız olacak bir makyaj ürünüyse sanıyoruz ki kirpikler için. Her kadın uzun ve kıvrık kirpiklerin hayalini kurar ve bunu gerçekleştirmenin en kolay yolu da güzel ve doğru bir rimel kullanmak. Siz de istediğiniz özellikteki bir rimelle, istediğiniz kirpiklere kavuşabilirsiniz.

 

DUDAK MAKYAJI

Başlığımızın kiraz dudaklar olduğuna bakmayın artık o kadar farklı renklerde rujlar var ki dudaklarımız yalnızca kiraz olmakla kalmıyor, metalik ve neon gibi sıradışı renklere de bürünebiliyor. Siz yine de klasikten yanaysanız, makyajınızın geri kalanına ve kıyafetinize uyumlu olarak pembe, kırmızı, kahverengi vb. tonlardan, istediğiniz bir ruju seçebilirsiniz. Dudaklarımızı rengarenk rujlarla renklendirmek oldukça önemli olduğu gibi, en az onun kadar önemli bir diğer konu ise: dudak bakımı. Kuruyan ve çatlayan dudaklar için dudak bakımını ihmal etmemeli, dudak bakım ürünleri kullanmalısınız.

Instagram


Hakkımızda