Kadın Erkek Ev Filtrele

Filtreler


  • Kategori : Makyaj cantasi X

Marka


Fiyat


Makyaj Çantaları


Her kadın güzeldir.Her kadının doğuştan gelen doğal bir güzelliği vardır. Bu güzelliği pekiştirmek için ve hoşumuza gitmeyen birkaç kusurumuzu kapatmak için makyaja başvururuz. Makyaj malzemelerimizi taşımak için ise boy boy, çeşit çeşit makyaj çantası modeline ihtiyaç duyarız. Günümüz kadını için makyaj bir tutku haline geldi. Trend dünyasında da ayrı bir öneme ve yere sahip. Değişen modayla birlikte yeni makyaj trendleri ortaya çıkmaktadır. Makyaj malzemesi fiyatları ise her bütçeye uyacak şekilde tasarlanmış bulunmakta. Artık her kadın büyük bir makyaj çantasına ihtiyaç duymaktadır. Özellikle seyahatlerde  kadınlar sahip oldukları makyaj malzemelerini taşımak için büyük boy seyahat makyaj çantalarını tercih etmektedirler.

 

MAKYAJ MALZEMELERİ

Makyaj hayatımızın büyük bir parçası ve vazgeçilmezidir. Bu nedenle her gün yeni bir makyaj tekniği ortaya çıkmaktadır. Makyajın temel püf noktalardan bahsetmek gerekirse, canlı bir cilt için, cildinizi nemlendirmeniz gerekir. Makyajınızı yapmadan önce mutlaka nemlendirici sürmelisiniz. Cildinize ihtiyacı olan nemi verirseniz daha taze ve genç  görünürsünüz. Kusursuz bir makyajın temelini fondöten hazırlar. Bazı fondötenler yüze mat ve donuk bir görünüm vererek solgun ve olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olur. Bu nedenle saten dokulu ve ışıtılı pigmentler içeren fondötenleri tercih etmelisiniz.

Fondöten veya pudranızı yüzünüzün her yerine aynı tonda sürerseniz bu yüzünüzde maske görünümü yaratır. Yanak ve gözaltlarınıza süreceğiniz bir aydınlatıcı ve ışıltılı allık modeli yüzünüzün daha enerjik görünmesini sağlar. Göz altları,burun ve dudak kenarları, kaş arası gibi yüzdeki çok mimikli bölgeler için yoğun  fondötenler yerine daha ince yapılı ve nemlendiricili olanları kullanabilirsiniz. Göz altındaki şişlikler,morluklar ve halkalar,olduğunuzdan daha yaşlı ve yorgun görünmenize neden olur. Bunun için makyajınızı yapmadan önce gözaltınızı sakinleştirmek ve şişleri azaltmak için kafein içeren roll-onları kullanabilirsiniz. Ayrıca kapatıcı seçerken de cilt renginizden bir ton açık seçmenizde fayda var.

Özel gecelerin dışında günlük yaşamda siyah, lacivert veya gri tonları yerine, şeftali ve açık toprak tonlarını tercih etmeniz sizi daha genç gösterecektir. Birçok marka artık birbirinden farklı makyaj çantaları tasarlamaktadır. Onların yerine farklı olmayı isterseniz kendi makyaj çantanızı da yapabilirsiniz. Böylece diğerlerinden farklı ve tarzınızla bir adım önde olabilirsiniz.

Instagram


Hakkımızda