Kadın Erkek Ev Filtrele

Filtreler


  • Kategori : Omuz cantasi X

Marka


Mağaza


Fiyat


Omuz Çantası


Çanta seçimi en az kıyafet seçimi kadar önemlidir. Kadınların tabi ki en çok tercih ettiği modellerden biridir omuz çantası. Büyük olsun küçük olsun askılı olsun çok severiz biz bu çantaları. Omuz çantalarının her ortama her kişiye göre modelleri vardır. Öğrenciyseniz postacı şeklinde omuz çantası takabilirsiniz, bu model için kız-erkek fark etmez. Yalnızca kızlar içinse daha yüzlerce model var.. Seçtiğiniz çantaya uygun topuklu ayakkabı modeli ya da düz ayakkabı modeli arasından da seçim yapmanız bunca model arasında sizi zorlayacaktır

 

OMUZ ÇANTASI MODELLERİ

Çanta seçerken vücut tipinizi dikkate alarak çanta seçmelisiniz. Vücut tipinizin tersi çantalar kullanın, genel olarak yuvarlak hatlıysanız düz çantalar seçmeye özen gösterin. Uzun ve inceyseniz de yuvarlak, büzmeli omuz çantaları seçebilirsiniz. Büyük göğüslü ve geniş omuzlara sahipseniz gövdenizin üst kısmında biten kısa saplı omuz çantalarını kullanmaktan kaçınmalısınız. Çünkü bu durum üst vücudunuzu daha da vurgulayacaktır. Bu vücut tipinde olanlar daha uzun askılı bel-kalça hizalarında omuz çantası kullanmalıdırlar. Geniş basen veya kalçaya sahip olanlar ise gövdenin hemen üst kısmında biten omuz çantası tercih etmelidir. Eğer vücut yapınız iriyse asla küçük omuz çantası kullanmamalısınız. Bunlar daha da orantısızlık yaparak sizi çok daha iri gösterecektir. Orta veya büyük boy olan omuz çantalarını tercih ederek vücut hatlarınızı doğru gösterecek modelleri tercih edin. Kısa bir vücut yapısına sahipseniz uzun askılı sarkan omuz çantası modellerini tercih edebilirsiniz. Mesela postacı tarzı omuz çantalarını kullanabilirsiniz. Geniş, büyük çantalar sizi olduğunuzdan daha kısa gösterir. Ayrıca çanta alırken aldığınız omuz çantasının sapı olması çantanızın kullanışlılığını artırır. Çantaları kombinleme kısmında ise çiçek desenli yaz elbiseleri giyiyorsanız daha sade daha düz renkli bir omuz çantası seçmelisiniz mesela hasır çanta oldukça uygun bir seçimdir. Elbise markaları arasından kendinize en yakışan modeli seçip omuz çantanızla kombinleyerek tarzınızı korumaya devam edebilirsiniz.

Ayakkabılarınızı da çantanızla uyumlu seçmek son derece önemlidir. Örneğin çiçekli elbise ve hasır çanta kombini ile açık renk yazlık sandalet tercih edebilirsiniz. Son olarak da; çanta alırken dikişlerini mutlaka kontrol edin, sonra fark edip gittiğinizde değiştirme imkânınız olmayabilir. Kısa saplı kumaş çantaların tutma yerinde fazladan bir kaplama yeri arayın. Deri veya süetle kaplanmış saplar daha sağlam olur, onları seçmeye özen gösterin.

Instagram


Hakkımızda