Kadın Erkek Ev Filtrele

Filtreler


  • Kategori : Sampuan ve sac kremi X

Marka


Fiyat


Şampuan Seçimi


Şampuan seçimi konusunda birçok kişi tarafından yapılan bir yanlış vardır. Evlere büyük boy bir şampuan alınır. Herkes aynı şampuanı kullanır. Ancak herkesin saç kalitesi ve özelliği farklıdır. Herkesin birbirinden farklı saç tipleri vardır. İnce telli, kalın telli, yağlı, kuru, boyalı, kepekli, permalı, dipleri yağlı, uçları kuru saçlar vardır. Bu nedenle saçın özelliğine göre şampuan kullanılmalıdır. Yanlış şampuan kullanıldığında saçlar yağlı ise daha yağlı kuru ise daha kuru hale gelebilir.

Farklı bir nokta ise saç şampuanı  ve saç kremi  birarada olanları değil ayrı ayrı olanları tercih etmeliyiz.Yani şampuanı ayrı kremi ayrı bakım kremini ayrı kullanmak gerekir. Böyle kullanıldığında daha iyi sonuç alınır.

Saç şampuanını seçerken kozmetik ürünler değil dermatolojik olanlar tercih edilmelidir.

 

 

YAĞLI SAÇLARA ÖZEL ŞAMPUAN

Yağlı saçları yıkarken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Öncelikle saçımızı ıslatmadan elimize yağlı saçlar için şampuan alıp bol suyla sulandırarak saça uygulamalıyız. Bu yıkama şekli saçlarınızın daha geç yağlanmasını sağlar.

Saç Tiplerine Göre Şampuan Seçimi

Yağlı Saçlar İçin; Limonlu,sade,sabunsuz  şampuan

Kepekli Saçlar İçin; Kepeğe karşı etkili çinko piriton içeren şampuan

Kuru Saçlar İçin; Hindistan cevizli, bademli, lanolinli şampuan

İnce Saçlar İçin; Biralı ya da yumurta özlü şampuan

 

 

İNCE TELLİ SAÇLAR İÇİN ŞAMPUAN

Televizyonda gördüğümüz hacimli saçlara sahip olmak istiyoruz. Ama genelde bu saçlar gerçeği yansıtmaz. Çünkü gerçek hayatta  çevresel faktörler, yetersiz beslenme, genetik, güneş, kötü saç bakımı nedeniyle saçlarımız yıpranır ve hacimini kaybeder. Özellikle ince telli saçlarda bu durum daha fazla görülür. İnce telli saçlar bu faktörlerin birleşmesiyle sönük,sağlıksız ve kırılgan olabilir. Yıpranmış ince telli saçlar için onarıcı saç şampuanlarını tercih etmek gerekir.

İnce telli saçlar için günlük kullanıma uygun, saçı kurutmayacak, nemlendiricili hafif bir şampuan tercih etmek gerekir. Protein içeren şampuanlar saçınızı güçlendirecektir. Ayrıca içerisinde pantheol içeren şampuanlar ince telli saçlara hacim kazandırmaktadır. Pantheol saç köklerini güçlendirerek koparak dökülmeleri de en aza indirmektedir. İnce telli saçlar için yoğun kıvamdaki şampuanları kullanmamak  gerekir. Son olarak jöle , saç köpüğü ve saç spreyi gibi ürünler saç tellerinde birikir ve saça ağırlık verir.

 

Instagram


Hakkımızda