Kadın Erkek Ev Filtrele

Filtreler


  • Kategori : Tulum X

Marka


Mağaza


Fiyat


Tulum


Yaz gelir gelmez dolaplarda başköşede yerini alır tulum. Şüphesiz yazın vazgeçilmeyen ve en çok tercih edilen kıyafetlerindendir. Tulum, rahatlığı ve şıklığı bir arada sunar bize. Boyumuzu daha uzun göstermesinin yanı sıra daha kadınsı bir görünüm elde etmemizi sağlar.

 

TULUM MODELLERİ

Tulum modellerini istediğiniz tarzda ayakkabı yada çantayla tamamlayabilirsiniz. İster sırt çantası ile spor olun isterseniz clutch ile şık ve havalı.Tulum deyince akla rengârenk kumaşlardan oluşan tulum, desenli tulum, işlemeli tulum, yaza uygun kumaşlar gelir. Tulumun böyle rahat ve yaza uygun rengârenk kumaşları yanı sıra kot kumaşından tulumlar da vardır. Çeşit, çeşit, rengârenk, kısa tulum ve uzun tulum, şalvarlı, uzun düz inen modelleri, abiye modelleri, geniş paçalı, kemerli modelleriyle adeta dolabımızda şenlik havası yaratır bu şık ve rahat tulumlar.

 

TULUM KOMBİNLERİ

Tulum tek parça olduğu için aslında size sadece çanta modelleri, aksesuar ve ayakkabı seçimi kalıyor. Böylece kıyafet kombini yapma derdi ortadan kalkıyor ve bugün ne giysem, bu eteğin veya pantolonun üstüne ne giysem diye kara kara düşünmüyorsunuz. Tulum aslında birçok çeşit ayakkabı modeliyle uyumlu bir kıyafettir. Okulunuza giderken rahat ve renkli tulumu giyip altına düz babet giyerek hem şık hem rahat olursunuz. Pazar günü arkadaşlarla toplanıp bugün güzel bir kahvaltı yapalım sonra da alışveriş merkezine gezelim diyorsanız da bol ve lacivert tonlarında bir tulumun altına sandalet tarzında bir ayakkabı giyip büyük bir de çanta takarsanız güzel bir Pazar planına hazır olmuş olursunuz. Bir akşamüzeri sahil kenarına yürümek isterseniz de salaş ve tarz askılı tulumunuzun içine ince kumaşlı gömlek giyersiniz ve sandalet tarzı ayakkabılarınızla güzel bir akşam yürüyüşünüze hazır olaursunuz. Yazın sonlarına doğru ayakkabı markaları sandalet ve babetlerde indirim yaparken mutlaka takip etmelisiniz. İpek tulum ise akşam yemeği veya iddialı olmayı gerektirecek bir yere gidiliyorsa çok da şık durur.Tulum iddialı bir kıyafettir onu üzerinize yakıştırmak çok da kolay olmuyor maalesef. Tulum seçerken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de boydur, eğer boyunuz kısaysa uzun tulumu seçmeniz sizi daha kısa gösterecektir, o yüzden şortlu tulumları tercih etmenizde fayda var. Şortlu tulum size daha çok yakışır ve daha şık gösterir. Normal kilonun üzerinde olan bayanlarımızı ise tulum olduğundan daha kilolu gösterebilir . Bacaklarınızda çarpıklık veya orantısızlık varsa uzun tulumlar bu kusurunuzu kapatır ve oldukça şık görünmenizi sağlar. Eğer straplez bir tulum seçtiyseniz onu değişik bolero modelleri ile süsleyebilirsiniz.Tulum seçmenin bir diğer püf noktası ise ten rengimizdir. Ten renginizle örtüşen renkleri tercih etmelisiniz, eğer ki daha zarif gözükmek isterseniz daha düz renkler seçmenizde fayda var. Canlı renkli ve desenli tulumlar daha çok gündelik hayatta tercih edilmelidir bu sizi oldukça rahat gösterecektir. Tulum seçerken geniş desenleri seçmemeye özen gösteriniz bu gözü oldukça yorar ve sizi daha kilolu gösterebilir.

 

AKSESUAR MODELLERİ

Tulumun hoş görüntüsünü bozmak istemiyorsanız kesinlikle doğru ayakkabı ve aksesuarı seçmelisiniz. Sizin çok beğendiğiniz o tulumu yanlış ayakkabı ve aksesuar seçimi çok kötü gösterebilir. Tulum tabii ki sadece yaz aylarında giyilmez. Sonbahar akşamında giymek isterseniz üzerinize, tulumunuzun biraz daha koyu tonlarında şal modelleri kullanabilirsiniz veya dökümlü tunik giymeniz daha yerinde olur.  Eğer tulumunuz askılı, daha salaş duran ve desenli, canlı renkli bir modelse ayakkabı olarak babet veya sandalet seçebilir ve yaza uygun çok büyük olmayan sade renkli çanta takabilirsiniz.  Fakat bir davet için şık bir tulum giyiyorsanız tulumunuz düz renk olmalıdır klasik bir örnek verecek olursak; siyah şık tulumunuzun altına kırmızı ayakkabı ve kırmızı küçük el çantası ve sade ince takılar. Kısa tulumunuzla da yine sandalet babet tarzı ayakkabılar daha hoş duracaktır. 

Instagram


Hakkımızda