Kadın Erkek Ev Filtrele

Filtreler


  • Kategori : Vucut bakimi X

Marka


Fiyat


Vücut Bakımı


Günlük hayatın koşturmacasında pek de gerekli özeni gösteremediğimiz vücudumuz aslında ilgiyi en çok hak edenlerden. Her gün duştan sonra yapılacak bir bakım bile vücudunuzda büyük etki yaratacaktır. Kış aylarında sürekli gizleyip sakladığımız vücudumuz neme büyük oranda ihtiyaç duyar ve eğer vücut tipine uygun vücut nemlendiricileri ile gereken özeni göstermezsek karşımıza çeşitli sorunlar çıkması kaçınılmazdır. Bunun yanında vücut bakımı dediğimiz şey sadece kimyasal ürünler ve nemlendiricilerden ibaret değil elbette, doğru beslenmek de vücut bakımının bir başka halidir.

 

VÜCUT BAKIM ÜRÜNLERİ

Banyo yapmak başlı başına bir terapidir, sıcak su insanı rahatladır ve günün yorgunluğundan arındırır. Banyodan sonra tazelenmiş ve ferahlamış hissederiz. Bunların yanında vücudumuzun da banyoya ve bakıma ihtiyacı vardır bu nedenle banyo sırasında doğru ürünleri seçmek ve doğru şekilde uygulamak gerekir. Doğru ürünlerin yanı sıra banyo yapmayı daha da keyifli hale getiren meyveli, şekerli ya da ferahlatıcı kokulu birbirinden güzel vücut losyonları ve köpüklerle kendini şımartmak için birebirdir. Bunların yanında birbirinden ünlü parfüm markalarının da kendi duş jelleri mevcut, eğer kendi kokunuzdan vazgeçmek istemiyorsanız bu tür duş jellerini tercih edebilirsiniz.

 

VÜCUT NEMLENDİRİCİLERİ

Cildimiz yaz ve kış aylarında neme oldukça fazla ihtiyaç duyar, kışın soğuktan yazın ise güneşe aşırı maruz kalmaktan kuruyan ciltlerimizin nefes almaya ihtiyacı var. Cildinizi nemlendirmek için ürün seçerken cilt tipinizi bilmeniz büyük önem taşıyor, örneğin kuru bir cildiniz varsa yoğun bakım gerekirken karma cilt tipi için bu tür kremler uygun değildir. Vücudun nemlendirici kremleri en etkin şekilde emdiği zamanlar duş sonralarıdır bu nedenle duş aldıktan sonra vücudunuzu baştan aşağı neme doyurmakta fayda var. Vücut tipiniz yağlı olsa bile vücudunuzun nemlendiricilere ihtiyacı vardır, unutmayın. Ayrıca vücut nemlendiricisi seçerken kokulu olanlarını tercih ederek hoşunuza giden kokuyu  tüm vücudunuza hapsedebilirsiniz.

 

GÜNEŞ KREMLERİ

Havaların ısınmasından itibaren dört ya da beş ay boyunca kendimizi bırakabildiğimiz kadar güneşe maruz bırakırız. Yazın tadı güneşle çıkar, ancak abartmamak lazım elbette. Güneşin olumsuz etkilerinden kaçınmak için yaz boyunca güneşe çıkmadan önce vücudunuza özel ve uygun faktörde güneş kremlerini kullanmanız gerekmekte. Ayrıca güneş kremleri sizi zararlı güneş ışınlarından korumakla kalmayıp doğru ve sağlıklı bir şekilde bronzlaşmanızı da sağlar.

Instagram


Hakkımızda